Lupa
Godziny otwarcia 10:00 - 21:00
Centrum Riviera

Pon.-Pt. / 10:00 - 21:00

Sob. / 10:00 - 21:00

Niedz. / Zamknięte

RIV Zestawienie logotypów

Pon.-Pt. / 07:30 - 22:00

Sob. / 07:30 - 22:00

Niedz. / Zamknięte

RIV Zestawienie logotypów

Pon.-Pt. / 10:00 - 23:59

Sob. / 10:00 - 23:59

Niedz. / 10:00 - 23:59

RIV Zestawienie logotypów

Pon.-Pt. / 06:00 - 23:00

Sob. / 07:00 - 22:00

Niedz. / 07:00 - 22:00

Co jest otwarte w niedziele niehandlowe?

Dowiedz się więcej

start: 22.06.2024

Gdynia Design Days 2024

Bańka Informacyjna | Instalacja interaktywna

 

W dobie internetu, algorytmów, mediów społecznościowych, mobilności, szybkiego tempa życia i przetwarzania bodźców, pozorna łatwość dostępu do informacji, czy kryteriów codziennych wyborów, idzie w parze z ryzykiem mimowolnego zamknięcia w określonych bańkach informacyjnych – wystawa prowokuje do refleksji nad tym współczesnym zjawiskiem, mającym znaczący wpływ na nasze spojrzenie na świat i podejmowane decyzje.

Zmiany klimatyczne, kanony normalności i zdrowia, presja dotycząca wyglądu, etyka społeczna, kapitał i redystrybucja, edukacja i nauka, (nad)produkcja i (nad)konsumpcja dóbr – to tematy, które często ulegają polaryzacji i dezinformacji. Wewnętrzne i zewnętrzne filtry sugerują treści zgodne z naszymi preferencjami, ignorując alternatywne opcje. Ograniczając się do wąskiego kręgu źródeł, utwierdzamy się w istniejących przekonaniach, co prowadzi do zniekształcenia percepcji rzeczywistości i stworzenia bariery pomiędzy nami a pełnym spektrum faktów i perspektyw.

Instalacja będąca przestrzenną interpretacją bańki informacyjnej, zachęca do krytycznego myślenia, a także poprzez swój partycypacyjny charakter – do aktywnego poszukiwania, dzielenia się i eksponowania różnorodnych źródeł wiedzy i narracji o świecie. To może być kluczem do przełamania niewidzialnych barier, otwarcia się na bardziej wszechstronne spojrzenie na otoczenie, podejmowania bardziej zrównoważonych decyzji i wspólnego budowania bardziej zrównoważonej przyszłości informacyjnej.

Interaktywne treści zaplanowane są w taki sposób, by odwiedzający samodzielnie mogli korzystać z nich przez cały czas trwania wystawy.
Instalacja dostępna będzie przy głównym wejściu do Centrum Riviera.

Więcej informacji o wystawie: https://gdyniadesigndays.eu/wystawy/banka-informacyjna-instalacja-interaktywna 
Pozostałe wystawy tegorocznej edycji Gdynia Design Days:  https://gdyniadesigndays.eu/wystawy

Kuratorki: Ewelina Antonowicz, Eliza Gawrjołek | Fashion Revolution Poland

GDD WWW xpx